WakacyjnieOdpoczynek z dala od zgiełku i tłumów - nad jeziorem Dreństwo, gospodarze przyjaźni a okolica cudna. Miejsce aby zwolnić i  rozprostować myśli.
Jezioro Dreństwo jest połączone z rzeką Jerzgnią i Jeziorem Rajgrodzkim. Malownicza i dzika Jerzgnia przypomina klimat Biebrzy, dzika zarośnięta pełna tajemnic...Spływ kajakami można sobie fajnie rozplanować ponieważ rzeka jest połączona z Kanałem w Woźnowiejskim, rzeką Biebrzą, Ełk i Kanał Augustowski a dalej już można wiosłować na podbój jezior augustowskich. My tak daleko nie wiosłowaliśmy, zachwyciło nas jezioro i ta niezwykła rzeka. Dodam, że ruch turystyczny jest w tym miejscu niewielki więc można się poczuć jakbyśmy to my odkrywali pierwsi te zakątki.

Po aktywnym wypoczynku trochę opalania i czytania w hamaku.
 Zabrałam  ze sobą książkę do której wracam po raz kolejny "Chatę"W M. Paul Young , wzruszającą opowieść o Macu, którego świat wywraca się do góry nogami gdy jego córka zostaje porwana i bestialsko zamordowana. Dużo trudnych pytań, zmusza do głębokich przemyśleń. Dla mnie osobiście KSIĄŻKA - REKOLEKCJE, gdy jest mi źle do niej wracam.
Ale tym czasem......nad jeziorem... wieczorem... przy ognisku... snuł opowieści  o swoim życiu pan Igor. który żył na pograniczu różnych światów katolickiego, prawosławnego, polskiego, wschodniosłowiańskiego, komunizmu i rewolucji. Jego wspomnienia zostały uchwycone w  książce"Trzy Światy" (Wspomnienia) ...ja miałam zaszczyt wysłuchać tych opowieści z ust samego autora, zadać pytania...Niezwykłe spotkanie... i książka ze specjalną dedykacją. Przyznam się, że nigdy dotąd nie czytałam biografii myślałam, że to jest po prostu nudne a tym czasem "to nudne" rozbudziło to moją ciekawość, zaczęłam doczytywać, interesować się i szukać.
Po tej sielskości z książką ...odwiedziny KOCHANYCH DZIECI I WNUCZEK. Lubię spokój, wyciszenie...ale kocham gdy przy mnie są moje dzieci i wnuczki jestem przeszczęśliwa, to inny wymiar miłości.
Wierzę,że nic nie dzieje się bez przyczyny. Bóg zawsze stawia ludzi na naszej drodze z jakiegoś powodu.


                                                     AnnaKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty